1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.
  2. W tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w naszym kościele przed Mszą św. wieczorną.
  3. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Mszę św. o godz. 18.00 odprawimy w intencji członków wszystkich Kółek Różańcowych naszej Parafii.
  4. W miniony piątek rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą połączymy z nabożeństwami majowymi i czerwcowymi.
  5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 17.00. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00.
  6. Dzieci, które dzisiaj przyjęły I Komunię św. w Białym Tygodniu będą przychodzić na godz. 17.30, natomiast w sobotę na zakończenie Białego Tygodnia będzie pielgrzymka dzieci i rodziców do Wąwolnicy.
  7. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar dla parafii w postaci liturgicznej kapy używanej do nabożeństw eucharystycznych oraz zorganizowanie prac porządkowych w kościele i na terenie przykościelnym.
  8. Organizowana jest pielgrzymka w dniach 30.06 – 1.07 do Lichenia i Torunia. Cena 160 zł (obejmuje przejazd, nocleg, obiadokolację, śniadanie i ubezpieczenie). Zapisy u p. Zofii Piróg lub w zakrystii.
  9. Orgaznizujemy także akcję Pluszak – podaruj dziecku uśmiech. Jeśli mamy w domu pluszaki, które leżą samotnie w kącie, możemy podarować je dzieciom trafiającym na izbę przyjęć do szpitala dziecięcego w Lublinie. Uprane pluszaki można przynieść w ciągu tego tygodnia lub przyszłą niedzielę i zostawić w sali maryjnej.
  10. Zapowiedzi przedślubne:
Claudia Zdybel panna z parafii tutejszej i Konrad Mikołajczyk kawaler z parafii p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie – zapowiedź druga.
Paweł Lewczyk kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Giza panna z parafii w Opolu Lubelskim – zapowiedź druga.
Mateusz Malinowski kawaler z parafii tutejszej i Joanna Rębisz panna z parafii Chrystusa Króla w Lublinie – zapowiedź pierwsza.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Maria Wójcik z ul. Grodzickiego. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.