1. Dzisiejsze czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, oraz o tym, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.
  2. W nadchodzącym tygodniu kancelaria czynna będzie tylko wieczorem po Mszy św.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta, powołana przez papieża Piusa XI w roku 1928, zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona tak wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszamy na spotkanie w  tym dniu o godz. 15.00 w domu parafialnym.
  4. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 gminna biblioteka publiczna w Wólce oraz Fundacja Biała Róża zapraszają na Wesele Wyspiańskiego w wykonaniu młodzieży z terenu Gminy Wólka. Dla uczestników przedstawienia przewidziano poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń wiejskich w Długim.
  5. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się 25 Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Wolontariusze zbierać będą TYLKO dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, a także odzież w bardzo dobrym stanie. U nas wolontariusze te dary będą zbierać w dolnym kościele.