1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
  3. Przypominamy i gorąco zachęcamy do włączenia się w Wielkim Poście w adorację Najświętszego Sakramentu, która jest codziennie w naszym kościele w Wielkim Poście od poniedziałku do czwartku 17.00 – 18.00. Wielki Post jest szczególną okazją  by adoracyjnie towarzyszyć Panu Jezusowi w tym świętym czasie łask
  4. Dzisiaj rozpoczną się spotkania narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa. Pierwsze spotkanie po Mszy św. wieczornej w sali maryjnej.
  5. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w najbliższą środę o godz. 19.00. Natomiast spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
  6. Przyszła niedziela będzie też pierwszą miesiąca. Na Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17.30 będzie adoracja przebłagalna przed Najświętszym Sakramentem za grzechy nadużywania alkoholu w naszej parafii z prośbą o przeżycie czasu Wielkiego Postu bez alkoholu. Natomiast w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Do chorych udam się w pierwszy piątek w godz. 9.00 – 13.00
  8. Droga Krzyżowa – piątek godz.00. Gorzkie żale w niedzielę 20 minut przed Mszą św. o godz. 10.00 i w środę o 17.30
  9. W dniu wczorajszym w Archikatedrze Lubelskiej ks. Abp Stanisław Budzik ustanowił nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Z naszej wspólnoty parafialnej do tej posługi zostali powołani dwaj panowie Dariusz Fenert i Maciej Celewicz. Z racji zwiększającej się liczby osób starszych i chorych, do których w niedzielę trzeba udać się z Komunią św. nowi szafarze do tej posługi byli niezbędni. Jednocześnie pragnę wyrazić wdzięczność dla wszystkich dotychczasowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w naszej parafii za ich ofiarność i oddanie tej ważnej posłudze.